Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Zapraszamy na Warmię i Mazury


W ramach Kampanii Promocyjnej Polski dnia 25 września o godzinie 12:00 w Centrum Multimedialnym FOKSAL odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją Regionu Warmii i Mazur. Każda z odbywających się prezentacji ma na celu przedstawienie walorów turystycznych regionu a zarazem jest propozycją odwiedzin przez gości.

Otwarcia konferencji dokonał Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Andrzej Kozłowski. Zgromadzeni mogli wysłuchać przemowy Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
Kolejno odbyła się konferencja prasowa z uczestnictwem Marszałka województwa, prezydentów Olsztyna, Elbląga, Ełku i kierownictwa POT.

Magiczne totemy plemienia Galindów
Warsztat tkacki twórców ludowych

Na wstępie goście mogli uczestniczyć w pokazie multimedialnym pt. "Warmia i Mazury romantyczna i fascynująca kraina wielu kultur". Konferencji towarzyszyły liczne prezentacje produktów turystycznych regionu. Między innymi zgromadzonym przedstawiono sceniczną prezentację życia i obyczajów plemienia Galindów. Ponadto obecni na konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą na okres po sezonie turystycznym
"Biegnący wilk" (psy + zaprzęgi). Muzeum Kultury Ludowej z Węgorzewa dokonało prezentacji działalności twórców ludowych: warsztatu tkackiego i koła garncarskiego.
Natomiast Muzeum Warmii i Mazur - bicia monet. Dopełnieniem prezentacji Regionu Warmii
i Mazur, oprócz występu zespołu "Szantaż", była możliwość degustacji potraw kuchni regionalnej przygotowanej przez Karczmę Warmińską w Gietrzwaldzie.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16