Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel Podewils*** – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu


Hotel Podewils*** – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, z dala od gwaru miast, w miejscu które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami.

Pierwsze zapiski historyczne o zamku pochodzą z 1450 r. Zamek przez ponad IV wieki należał do walecznego, rycerskiego rodu Podewilsów. Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Od 1996 roku na zamkowe podwoje zaprasza Hotel Podewils***, który pomimo nowoczesności swoim stylem zachowuje ducha XV wieku.

W zamkowych przestronnych komnatach, gdzie zawsze panuje spokój i nienaruszona cisza może zamieszkać 120 osób. Obiekt oferuje swoim gościom 12 apartamentów oraz 38 dwuosobowych komnat. Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca – niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-Sat, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolenników zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną miłym wspomnieniem.

Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzą w fiolet i toną w zieleni drzew, następnie powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd. Obraz ten niewątpliwie będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

Hotel Podewils*** - Zamek Rycerski w Krągu jest idealnym miejscem pozwalającym na organizację zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce, z profesjonalnym wyposażeniem i łączami internetowymi(ISDN) może obradować do 400 osób.

Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób od 6 do 12, posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w basztach zamku lub w przestronnych apartamentach. W przerwie między konferencjami polecamy Państwu wspaniałe przerwy kawowe, których wspaniałym dodatkiem będzie ciasto z zamkowej kuchni cieszące się najlepszą opinią.

Poza Salami w Zamku dysponujemy również Salą Konferencyjno-Bankietową nad Jeziorem Zamkowym do 200 osób w odległości 80 m od Hotelu Podewils***.

Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy. Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej.

Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, który odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach – Wyprawa po złote runo – w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku – po północy w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy fitness centrum, badminton, tenis stołowy, masaże, saunę. Ponadto możliwość pływania w jeziorze, wędkowanie, jazdę konną, pensjonat/hotel dla konia, przejażdżki bryczką, wypożyczenie rowerów górskich i łódek. Natomiast wieczorami zapraszamy do naszego hotelowego kina.

Hotel Podewils*** – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu został jako jedyny obiekt zabytkowy woj. Zachodniopomorskiego Laureatem Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2006”.

Konkurs "Zabytek Zadbany" jest organizowany od 1975 roku. Jego celem jest uhonorowanie i wyróżnienie wzorowych gospodarzy zabytków, którzy poprzez prawidłowo przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i remontowe przyczynili się do uratowania, trwałego zabezpieczenia i przywrócenia do dawnej świetności zabytku.

 


Hotel Podewils*** Zamek Rycerski w Krągu


Krąg 16
76-010 Krąg/Polanów
Tel.: (094) 347 05 16
Fax: (094) 316 91 11

krag@podewils-hotel.pl
www.podewils.pl

 

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16