Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel Saski - Kraków


Hotel z tradycjami w sercu Krakowa

Hotel Saski usytuowany jest w Centrum Krakowa w odległości 50m od Rynku Głównego w okazałej XVI-wiecznej kamienicy. Bogata historia tego obiektu oraz przystępne ceny czynią Hotel Saski doskonałym miejscem wypoczynku dla strudzonych turystów i biznesmenów.

Lokalizacja hotelu w Centrum Krakowa umożliwia łatwy dostęp do największych atrakcji miasta : Rynku Głównego z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Drogi Królewskiej oraz Wzgórza Wawelskiego. 

Historia Hotelu w pigułce
W XVI wieku przy ul. Św. Jana stał dom "Pod Brogiem" - własność zbioru ewangelickiego. W roku 1622 zbór ten popadł w ruinę, zaś resztki kamienicy przejął król Zygmunt III, nadając te zabudowania Stanisławowi Lubomirskiemu, który z koleji przekazał je Bernardynom ze Stradomia.

16 listopada 1801 roku Maciej Kontz , z pochodzenia Węgier, kupił na licytacji kościół i zabudowania klasztorne, które po gruntownym remoncie i przeróbkach nazwał zajazdem "Pod Węgierskim Królem". W kolejnych latach Knotz znacznie rozszerzył swoją oberżę, dokupując dalsze sąsiednie kamienice, m.in. budynek przy ul. Sławkowskiej 3, gdzie obecnie znajduje się główne wejście Hotelu Saskiego. Miejskie kroniki odnotowały, iż w 1820 roku zatrzymał się w "Oberży Knotza" egzotyczny gość, poseł perski Mirza Abdul Hannan.

Od 70 lat XIX wieku oberża zmieniła nazwę na "Hotel Saski", pisany także "Hotel de Saxe". Sala balowa w Hotelu Saskim służyła przez wiele lat, będąc miejscem sławnych koncertów. W 1843 roku w tejże sali koncertował Franciszek Liszt, zaś w roku 1880 odbył się koncert Jana Brahmsa i Józefa Joachima.

Hotel Saski był zaszczycany obecnością wielu sławnych osobistości takich jak Ignacy Paderewski, Józef Hofmann, Artur Rubinstein czy Stefan Żeromski. Do roku 1921 Hotel de Saxe pozostawał w rękach rodziny Hallerów, zaś kolejnym właścicielem było, powstałe w czasie I wojny światowej krakowskie Polskie Towarzystwo Handlowe S.A. W latach 70-tych XX wieku, obiekt został przejęty przez Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej - "Juventur" i dopiero w roku 1991 wrócił w ręce prawowitych właścicieli, potomków członków PTH.

Hotel Saski do dyspozycji gości oddaje zarówno pokoje „standard” jedno, dwu i trzyosobowe jak i przestronne apartamenty.

Pokoje

 • 4 pokoje jednoosobowe
 • 34 pokoje dwuosobowe
 • 5 pokoi trzyosobowych

Apartamenty
Dla naszych gości przygotowaliśmy 10 stylowo urządzonych Apartamentów dwuosobowych "Junior" i "Senior".

W skład większości apartamentów wchodzą dwa pomieszczenia w tym :

 • sypialnia z jednym podwójnym łóżkiem, lub dwoma pojedynczymi
 • pokój dzienny
 • łazienka wyposażona jest w wannę lub kabinę prysznicową.


Sala Konferencyjna
Serdecznie zapraszamy do organizowania konferencji, zjazdów, szkoleń i wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych w Hotelu Saskim.

Hotel dysponuje salą konferencyjną dla 30 osób, wyposażoną w :

 • komputer wraz ze stałym łączem internetowym
 • flipchart
 • rzutnik folii
 • rzutnik multimedialny
 • ekran

Podczas szkoleń zachęcamy Państwa do skorzystania z interesującej oferty gastronomicznej restauracji „Metropolitan” .

Przy Hotelu Saskim funkcjonuje Restauracja "METROPOLITAN"

Wyobraź sobie, że ukryłeś się przed miejskim zgiełkiem, będąc dokładnie w centrum. że znalazłeś się we współczesnej stylowej restauracji, pełnej wysmakowanych kolorów i nowoczesnych form, że już teraz jesteś w METROPOLITAN.

Metropolitan Bar jedyny w swoim rodzaju. Fakt potwierdzony każdym detalem. Jest najgorętszym miejscem spotkań nawet w najzimniejszym Krakowie. A w upalne wieczory znajdziesz tu najbardziej zmrożoną Margaritę i mocno schłodzone alkohole. Oto przestrzeń oddana Ci do dyspozycji, byś mógł odpocząć, zostawiając cały świat za drzwiami.

Hotel Saski
ul. Sławkowska 3
31-014 Kraków

Recepcja:
+48 12 421 42 22

Dyrekcja Hotelu :
+48 12 421 28 55
+ 48 12 421 29 46
Fax : +48 12 421 48 30
E-mail : info@hotelsaski.com.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16