Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel „Floryan” mieszczący się w zabytkowej kamienicy zaprasza do Krakowa


Hotel Floryan znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Krakowa przy Bramie Floriańskiej i murach obronnych : 200 metrów od Rynku Głównego oraz 500 metrów od dworca kolejowego. Lokalizacja umożliwia łatwy dostęp do najbardziej atrakcyjnych miejsc Starego Krakowa od zbiorów muzealnych i galerii, po renomowane sklepy, antykwariaty, restauracje i puby.

Kamienica, w której mieści się Hotel Floryan pochodzi z XVI wieku . W ciągu wieków należała do znanych mieszczan krakowskich. od nazwiska jednego z nich Andrzeja Głowy zwana była głowinska. Kamienica miała wówczas wejście od piwnicy z ulicy, po czterech kamiennych stopniach, sień brukowana kamieniami oraz kamienne schody. W wieku XVIII budynek przechodzi w ręce Piotra Bianchi, podczaszego litewskiego i jego żony Salomei z Karskich. Dzisiaj po remoncie generalnym i modernizacji dawne mieszkania zaadaptowano na hotel, natomiast w odsłoniętych renesansowych piwnicach mieści się obecnie restauracja.

Hotel oferuje swoim gościom pokoje klimatyzowane z łazienkami wyposażone w mini barek, telewizor i telefon zapewniają komfortowy wypoczynek.


Mamy do dyspozycji 21 pokoi:
  • 8 pokoi standardowych dwuosobowych
  • 13 pokoi o podwyższonym standardzie dwu-, trzy- oraz czteroosobowych. Każdy z tych pokoi może być do pojedynczego wykorzystania.


Śniadania podawane są w naszej restauracji "VESUVIO”, ulokowanej w średniowiecznych piwnicach, której specjalnością są: pizza z pieca opalanego drewnem, ryby i mięsa z grila, a także inne przysmaki kuchni włoskiej i polskiej.

Dla gości hotelu 10% zniżki.

Organizujemy transport z lotniska i na lotnisko oraz wycieczki do Wieliczki, Zakopanego, Oświęcimia, i innych interesujących miejsc. Oferujemy superkomfortowe apartamenty w ścisłym centrum Krakowa.

ŻYCZYMY PAŃSTWU MIŁEGO POBYTU W TYCH HISTORYCZNYCH WNĘTRZACH.

Hotel Floryan
ul. Floriańska 38
31-021 Kraków
tel. (+48 12) 431 14 18
fax (+48 12) 431 23 85
mail: floryan@floryan.com.pl
www.floryan.com.pl


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16